Jdi na obsah Jdi na menu
 


13. kolo minihokeje 3. tříd

15. 2. 2009

Zápasy v ČB (Neděle 15.2.2009):
České Budějovice A - Sušice 7:4 (2:2, 2:0, 3:2)
Sestava České Budějovice A:
Prušák (28. Svoboda D.) - Svoboda O., Šafář, Masopust, Lefan - Vaculík, Krcho, Novák, Pištěk - Holý, Kadlec

Brankáři: Prušák - 2, Svoboda D. - 2
Branky: Masopust (Lefan), Vaculík (Pištěk), Holý, Krcho (Novák), Holý (tr. střílení), Vaculík (Lefan), Novák (Pištěk)

 

České Budějovice A - Veselí n.L. 16:0 (9:0, 3:0, 4:0)
Sestava České Budějovice A:
Svoboda D.(28. Prušák) - Svoboda O., Šafář, Novák, Vaculík - Krcho, Holý, Lefan, Pištěk - Kadlec, Masopust
Branky: Novák (Vaculík), Novák (Vaculík), Pištěk (Šafář), Kadlec (Krcho), Novák (Holý), Pištěk (Holý), Pištěk (Šafář), Holý, Pištěk (Lefan), Masopust, Novák (Krcho), Lefan (Šafář), Holý, Lefan (Holý), Masopust (Krcho), Svoboda O. (Novák)

 

První zápas byl sportovně mnohem napínavější a pro kluky i přínosnější. Celou dobu jsme si udržovali určitou herní převahu a ačkoliv v naší hře nebylo tolik pohybu, kolik bych si představoval, tak jsme za vítězstvím šli poměrně cílevědomě, s výjimkou krátké chvilky po dvou inkasovaných slepených brankách v poslední třetině (ze stavu 5:2 na 5:4). Pochvala po zápase směřovala hlavně do řad obránců, kde obě dvojice pěkně pochopily princip zajišťování, do řad útočníků směřovala spíše kritika za častý nedůraz před brankou soupeře.
Druhý zápas vzhledem k tomu, že není zrovna sportovní a čestné komentovat výkon soupeře, nebudu nějak obšírněji hodnotit. Po první, na branky bohaté, třetině bylo zřejmé, že gólový trend asi neudržíme v této nastavené výšce, neboť prostě kluci pak mají automatickou tendenci "dát si také gól". Nicméně pár pěkných kombinací jsme tam měli.
K brankářům rovněž žádné delší hodnocení - David lapil celkově tři trestná střílení, Dan jedno a jeho nejtěžší zákrok byla asi ta lišácky rafinovaná střela z blízka od Matěje .

KaSv

 

 

PS: Poslední poznámka je k tolik v posledním týdnu diskutovanému tématu "tvrdosti a brutality" - do prvního zápasu jsme nastoupili v tomto ohledu s vyčkávací taktikou "jak bude hrát soupeř" s tím, že my do těla vůbec nijak hrát nebudeme. Sušičtí borci (mimochodem někteří výškově velice dobře vybavení) s náma párkrát zametli (až se plexisklo prohýbalo), takže se utkání postupným vývojem oboustranně přitvrdilo. Mezinárodně nepříliš zkušený rozhodčí Aleš Kadlec ale utkání zvládl, písknul pár nájezdů a utkání nijak nepřekročilo povolený rámec všeobecných pravidel ledního hokeje.Toto zde je pouze konstatování a nikoliv nějaká stížnost či pláč. Druhé utkání bylo v podstatě zcela bezkontaktní a jediný ostřejší zákrok na hranici byl za brankou soupeře v poslední třetině (sám jsem rozhodčímu říkal, ať proti nám za toto pískne penaltu!). Jinak měli Veselští výhodu 3 nájezdů za běžná podražení vyplývající spíše z větší stability našich hráčů v osobních soubojích.
Takže nejsem cenzor, diskusi nechávám otevřenou, ale začnou-li se mi tu rojit anonymy (již jsem zaznamenal "zajímavé" negativní ohlasy jedné rodičky z Veselí v prostoru před kabinama po zápase), tak ji zavřu, neboť nemám žádný zájem, aby naše mužstvo získávalo cejch nepřiměřeně brutálních magorů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Šok

(Krcho Josef, 15. 2. 2009 19:01)

Nechci se pouštět do velkého hodnocení,takže jen v krátkosti.Letos poprvé dostal Vojta šanci si zahrát minihokej a já tudíž se podívat.Zápas proti Sušici komentovat nebudu,ale zápas s Veselím mě doslova šokoval.Že hokej je kolektivní hra,asi připomínat nemusím.To co někteří předváděli na ledě nemá s hokejem nic společného.Někteří hráči šli na led s tím,že já mám puk a nikomu ho nepůjčím.Když ne já,tak nikdo!Hráč,který nesmyslně tahá do nekonečna puk a nahraje,spíše odpálí kotouč jen když je v nouzy a pod tlakem,tak se mu na střídačce ještě dostane pochval a plácání po zádech.Myslím,že to není dobrý směr,kterým se ročník 2000 dal.Dnes jsem neviděl hrát tým HC,ale X JÁ.Je to jen můj osobní názor,tak doufám,že se nikoho osobně nedotkne.