Jdi na obsah Jdi na menu
 


15. kolo minihokeje 3. tříd

1. 3. 2009

Zápasy doma (Neděle 1.3.2009):
České Budějovice A - České Budějovice C 6:0 (0:0, 3:0, 3:0)
Sestava České Budějovice A:
Svoboda D. - Holý, Lejsek, Lefan, Masopust - Vávra, Vaculík, Tejček, Kadlec - Šimánek, Kramosil

Branky: Vaculík, Kadlec (Tejček), Masopust (Vaculík), Vaculík (Lefan), Vaculík, Tejček

 

České Budějovice A - Sušice 7:5 (2:1, 4:2, 1:2)
Sestava České Budějovice A:
Svoboda D. - Holý, Masoupst, Vávra, Kadlec - Vaculík, Lefan, tejček, Šimánek - Lejsek, Kramosil
Branky: Holý, Holý, Kadlec (Holý), Vaculík, Holý (tr. střílení), Kramosil (Lejsek), Vaculík

 

Výsledkově to vypadá možná hezky, ale herně se mi to příliš nezamlouvalo. Výsledky jsme uhráli víceméně na 2 hattrickové hráče v poli, kdy Ondra Vaculík střelecky rozhodl derby s "Červovcema" a Matyáš Holý zápas se Sušicí. U obou dvou hráčů je třeba zmínit velikou chuť do hry a bojovnost, jejich výkony zápasům v podstatě dominovaly, ale tímto (pro někoho možná překvapivě) nastíněná pochvala jejich výkonu končí. Nepřehlédnutelné nedostatky hry obou hráčů (Ondra - někdy tradiční sólování a "zapomínání" povinností obránce, Matyáš - mnohdy zbytečně nekonečné kličkování za hranicí rizika ohrožení naší branky) s přihlédnutím k tomu, že oba mají na lepší výkon, mne vedly k tomu, že ani tito dva hráči nebyli po dnešním dvojzápase nijak pochváleni. Ostatní hráči podali veskrze průměrný až špatný výkon, zejména první třetina úvodního zápasu byla úplně tragická, bez pohybu, bez zájmu, bez hokejky na ledě, bez důrazu .. no úplně o ničem!
Zkrátka kolektivní minihokejový výkon na konci sezóny 3.třídy bych si představoval již malinko jinak. Osobně bych raději třeba remizoval nebo klidně i o gól či dva prohrál, kdybych měl ze zápasu dobrý pocit, že mohu většinu kluků pochválit za bojovnost, za chuť do hry, za to, že se prosadili všichni nějak v rámci možností každého hráče, za to že jsem tam viděl hokejové náznaky typu hokejka na ledě před soupeřovým gólmanem, chytrá přihrávka, pohyb hráčů bez kotouče do volného prostoru, čtení hry ve smyslu zaskakování, podpora hráče, který u mantinelu bojuje se dvěma soupeři atd. atd.....
Další kritika - nekoncentrovanost na stídačce - vzhledem k tomu, že celou dobu jsem trpělivě střídal dvě obrany a tři útoky v ustáleném pořadí (Poznámka: V poslední třetině jsem asi dvakrát vynechal třetí útok, ale to nebylo z důvodu nějakého hraní na výsledek, ale pouze trest za to, že zmínění dva borci dělali na střídačce nepřípustný bordel!), tak je pro mě nepochopitelné, že někteří toto mentálně nepoberou a pak vypadáme jako banda uličníků (zčásti je to moje chyba jako trenéra, to uznávám, ale jsem-li tam na střídačce sám a píšu si zápis, utahuju brusle, udílím pokyny, tak někdy přehlédnu, že jsme tam ve 3 nebo naopak v 5 hráčích).
A aby kritika byla kompletní, tak i brankáře jsem pěkně rychle sestřelil "ze strakonického piedestalu“, neboť prostě 2 góly z kategorie lacinějších v jednom utkání výborný brankář dostat nemůže.

Takže RESUMÉ – výsledkově budiž, do nějaké tabulky, kterou nesleduji, jsme získali 4 body, kluci si zaskákali rybičky, ale herně mám velmi smíšené pocity.

KaSv

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář