Jdi na obsah Jdi na menu
 


18.kolo - krajský přebor 4. tříd

7. 2. 2009

České Budějovice B - České Budějovice A 0:22 (0:4, 0:11, 0:7)

Sestava HC České Budějovice B:
Svoboda D. - Holý, Kadlec, Loucký, Vaculík, Kramosil - Kukla, Śtastný/Brázda, Lejsek, Tisoň, Šimánek - Lefan, Svoboda O., Tejček

Ve vynikajícím dramatickém zápase, kde se skóre přelévalo z jedné strany na druhou se štěstíčko nakonec přiklonilo na stranu A mužstva a navzdory závěrečnému drtivému náporu v power-play, kdy vyrovnávací gól chvílema doslova visel na vlásku, se B týmu nepodařilo dotáhnout zápas alespoň do prodloužení.............

......no tak asi ne -> tedy znovu bez patero růžových brýlí a malinko reálnější pohled:

Masakr. Zápas o ničem. Vraždění neviňátek. 
Jiná slovní spojení mi nějak k hodnocení tohoto zápasu nenaskakují. V takto nanominované sestavě jsme bohužel odehráli zápas na hranici možností většiny zúčastněných kluků, ale obraz hry prostě nebyl nikterak důstojný. 
Podle mého názoru je promarněná škoda, že jsme s "Heindlovci" nezměřili síly v nejsilnější možné sestavě. Tři zapůjčení čtvrťáci nám v podstatě herně nikterak nepomohli, nebylo nijak vidět, že jsou to kluci o rok starší (nemám přesnou statistiku, ale například v poslední třetině inkasovala obrana Matyáš-Luky pouze jediný gól, zbylých 6 inkasovala zmíněná alternující trojice "posil" - ale samozřejmě inkasovaný gól není pouze výsledkem hry obrany, ale celé na ledě přítomné lajny). 

Našli se v našem mužstvu borci, kteří nebyli po zápase ani zpoceni, tak ty rozhodně nechválím. Našli se ale i tací, kteří se pokoušeli splnit základní herní úkol "bojovnost, rychlý start na kotouč". Samozřejmě není možné nezmínit, že proti nám stál soupeř s výkonností o dvě třídy jinde, takže i "pouhá" snaha nemohla často v osobních soubojích proti fyzicky, bruslařsky a technicky lépe vybaveným protivníkům stačit.

Závěrem se musím zastavit u brankáře. Dan si dnes prošel peklem a asi tak nějak pochopil, co znamená rčení "vypít kalich hořkosti do dna", pravda pár gólů bylo asi chytitelných (ale přiznal se, že chvílema už nemohl po mnoha zásazích typu "nahoru-dolu-nahoru"), ale ještě spoustu toho pochytal a jednak měl několik velice povedených zásahů (asi 3x efektní lapačka) a jednak a to hlavně to celé po psychické stránce v průběhu celého zápasu docela "ustál" a důsledně dodržoval výslovný pokyn "nedělat žádná teatrální gesta naštvanosti či přehnaného smutku po inkasované brance". Po zápase byl pak pochválen i trenérem soupeře p.Heindlem.

KaSv

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář