Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. kolo minihokeje 3. tříd

9. 11. 2008

Zápasy v Českých Budějovicích (Neděle 9.11.2008):
České Budějovice A - Český Krumlov 2:9 (1:3, 2:5, 0:1)
Branky: Lefan, Tejček
Asistence: Kramosil

České Budějovice A -  Sušice 1:15 (0:3, 1:8, 0:4)
Branky: Lefan
Asistence: Křikava

Sestava České Budějovice A:
Prušák - Křikava, Lejsek, Lefan, Tisoň - Šimánek, Kramosil, Tejček, Vávra - Loucký


 

 

Jedním slovem OSTUDA!!!

Výkon naprosto bez zájmu, bez chuti hrát hokej, bez bojovnosti, lemovaný pokukováním po tribuně, kde je který děda či tetička.
! Tak tudy to rozhodně nepůjde !
Základem hry je chtít sami aktivně hrát a ne pasivně čekat, co udělá soupeř, zda nám puk dobrovolně odevzdá nebo si dokonce snad sám dá vlastního góla, abychom to měli s ještě menší námahou.
Děti by se měly chválit v poměru 4:1 (4 pochvaly na jednu kritiku), ale dnes se k tomu to poměru nepřiblížím ani omylem. Jediné, co lze pochválit jsou určité náznaky bojovnosti Davida Lefana, pár nebojácných výletů z obrany do zakončení Matouše Křikavy a 2 přihrávky od Honzy Šimánka, které opravdu "měly oči". Tím výčet pochval opravdu končí a nastupuje dlouhý seznam kritiky:
Vůbec jsme nebruslili, viděl jsem skoro skoro nulový zájem o hru, na jednoho soupeře před naší brankou klidně až tři naši hráči z uctivé metrové vzdálenosti koukají a čekají, jestli to David chytí nebo ne (a nikoho ani nenapadne toho hráče atakovat), po získání puku přestáváme bruslit (přičemž by to mělo být právě naopak - zrychlit zvednout hlavu a začít přemýšlet - zda nahrát lépe postavenému kamarádovi před sebou či postupovat zpočátku samostatnou akcí do útoku).
Požadavky na kluky v minihokeji mám v podstatě na úvod sezóny velmi minimální - jediný taktický pokyn je nepřihrávat zbrkle před naší branku + že za naši branku chodí pouze jeden obránce. Ostatní jsou zatím pokyny obecné v duchu pokračování loňské minihokejové sezóny - neodpalovat zbytečně puk do nikam (tím se hokej hrát nenaučí), po ztrátě kotouče se nepřevtělit do role diváka, ale pokusit se, co nejrychleji jej získat zase zpět, obránci hrát aktivně a nestát metr před naším brankářem a opět pouze pasivně "divákovat" - zkrátka celé se to dá shrnout do požadavku bojovnosti, aktivní hry, bruslení, napadání a důrazu v zakončení - nic z toho dnes z naší strany nebylo bohužel v malé hale k vidění. 
Příští víkend jedeme velmi časně po ránu do Milevska, tak se úplně hrozím dalšího "ospalého" výkonu..... tak doufám, že mne kluci přesvědčí, že hůř než dnes to opravdu nejde!

KaSv

 
 

Portrét