Sušice  České Budějovice A 5:5 (3:3, 1:1, 1:1)

České Budějovice A -  Český Krumlov 5:10 (0:3, 2:3, 3:4)
Branky: Silný 2, Šafář, Prokopec, Vaculík
Asistence: Vaculík, Šafář, Silný
Gólmani: Altrichter (8), Svoboda D.(2)

Sestava České Budějovice A:
Altrichter, Svoboda D. - Šafář, Prokopec, Silný, Vaculík - Novák, Pinkr, Stárek, Kadlec - Holý, Rajzl, Svoboda O.

První zápas byl herně v podstatě vyrovnaný, ba chvílema se mi zdálo, že jsme měli i převahu, ale bohužel chvíli před koncem byl stav 4:5 v náš neprospěch, takže výsledná vyválčená remíze je prvním bodovým úspěchem Áčka. Škoda neproměněného trestného střílení v poslední třetině a některých inkasovaných gólů z kategorie lacinějších. Nicméně Sušice se ukázala jako soupeř hratelný a podobně bych viděl i Tábor a Hlubokou, až se s nimi Áčko potká.
Druhý zápas proti fyzicky mnohem lépe disponovanějšímu Českému Krumlovu byl ovlivněn první třetinou, která byla hodně vzrušená vzhledem k některým zákrokům na hranici a za hranicí pravidel ze strany soupeře. Ve druhé třetině se krumlovští již uklidnili a my jsme se konečně i gólově prosadili, ale objektivně je třeba říci, že jsme tahali za kratší konec provazu.
Jako hostující pozorovatel ale musím ocenit, že Áčková hra je oproti Béčkovému "hurá-chaosu" již docela pěkně organizovaná a že i nasazení kluků bylo dobré.

KaSv

Zápasy v Českých Budějovicích (Neděle 13.1.2008):

Vimperk  České Budějovice B 15:1 (7:1, 3:0, 5:0)
Branky: Vaculík
Asistence: Svoboda O.
Gólmani: Altrichter (9), Svoboda D.(6)

České Budějovice B -  Strakonice 1:11 (0:4, 0:4, 1:3)
Branky: Lefan
Asistence: Silný
Gólmani: Altrichter (6), Svoboda D.(5)

Altrichter, Svoboda D. - Šafář, Novák, Silný, Lefan - Svoboda O., Tejček, Vaculík, Tisoň - Holý, Masopust, Křikava, Lejsek

Oba zápasy byly hodně náročné, přeci jenom přijela dvě mužstva z první trojky v celkovém pořadí soutěže a jejich bruslařská (zejména Vimperk) a herní převaha byla viditelná. Posílení hráči z Áčka se ukázalo jako dobrý tah, neboť obklopeni kvalitnějšími hráči stoupnul i výkon Béčkařů. Takže ačkoliv výsledkově (co se týče inkasovaných branek) se zdál tento dvojzápas horší než minulý víkend v Táboře, tak herně je to přesně naopak.
Potěšující byl výkon obou brankářů, kompaktní výkon první pětky a i několik dobrých momentů pětky druhé (zejména v prvním zápase). Třetí pětka byl chvílema trochu neorganizovaný chumel, nicméně i zde je třeba ocenit bojovnost. Ve druhém zápase se navíc v této lajně ukázalo, že Šimon je spíše útočník než obránce.
Pozitivně hodnotím, že nedošlo k tradičnímu "zabalení" druhého zápasu a že jsme se silami nějak vydrželi až do konce se snahou se s tím nějak porvat.
Závěrem gratulace Davidu Lefanovi k prvnímu gólu v kariéře.