Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turnaj v Táboře očima pana Holuba

16. 3. 2008

Turnaj  2. Tříd o pohár Teplárny – Tábor 16.3.08

Naši kluci se nezalekli skutečnosti, že jsou na tomto turnaji „skoro“ největší a pustili se do prvního soupeře bez  respektu. I díky oslnivé formě našich obou gólmanů, kteří pokryli obě střely (každý jednu J ) , byl zápas celkem jednostrannou záležitostí. Konečný stav po prvním zápase naznačil cestu, kterou se budou chtít naši minihokejisti dnes ubírat. HC ČB - HC Vlašim  11:0

 Ke druhému mači nastoupili jako rozjeté Pendolino a převálcovali Tábor A vysoko 16:0. I v tomto zápase naši gólmani excelovali a připsali si tři, respektive dva zákroky. Přesto , že se střídali zhruba po polovině třetiny (po 6 min.), rozpáleni do ruda rozhodně nebyli ! K vysoké výhře také přispěli sami táborští několika vlastenci.

 

Po výhře v základní skupině A přišlo na řadu čtvrtfinále proti druhému ze skupiny B, což byli i v tomto případě hráči domácího mužstva, tentokráte však Tábor B. Po urputném tlaku našich prcků a nespočtu neproměněných šancí se „odcházelo“ po dvou třetinách do „šaten“ za bezbrankového stavu. Do poslední  třetiny jsme nastupovali s odhodláním vstřelit tu kýženou branku, která rozhodne toto důležité utkání a pošle nás do vytouženého finále. Šance se střídali na obou stranách, ale všichni „tři“ „betonáři“ byli zásadně proti !!! A přece !!!! Zhruba v polovině třetí části se „ujala“ prudká  střela od „modré“ a naši chlapíci vedli 1:0  !!!!  Ovšem díky „trošku“ nedůsledné obraně a nešťastnému odrazu kotouče přišlo vyrovnání        a  třetí část se  dohrávala za bouřlivé atmosféry hodné play-off . Po nerozhodném stavu po základní hrací době, přišli na řadu penalty. Systém tří nájezdů na každé straně zahájili domácí borci a do naší svatině se postavil zkušenější z gólmanů. První „jízdu“ táborští chladnokrevně proměňují a náš borec jede pod velkým tlakem. Góóóóóól !!!! Ten snad nemá nervy !! Nájezd č.2 – Alťa mu nedal šanci , ovšem ani naši neproměňují  !!  Rozhodující penaltovou sérii rozjíždí opět „modrý pupci“. Atmosféra je  hustá jako mlha u Rákosníčka, halou se line „kdo neskáče není  MOTOR hop hop hop“ !!! Modráci k našemu smutku zavěšují a je tu drama jako řemen !!!!!!!!  V hledišti jsou slyšet slova jako „tohle je předčasné finále, atd.“ S našim borcem bych neměnil ani izolačku na madle !!!!!!!!! Nájezd zprudka, klička, klička, ale v poslední chvíli puk přeskakuje „finálovou“ čepel a radují se domácí „pupíci“ L

Čtvrtfinále HC ČB : HC Tábor B 1:2 po s.n.

 

Po vypjatém boji se špatným koncem, odcházeli naše „sekačky“ do šaten samo sebou se slzami v očích a v kabině přidali i sem tam nějakou kritickou poznámku jeden na druhého. Po usměrnění emocí pomocí zkušených a ostřílených trenérů, byli odhodláni pro sebe vybojovat to „malé finále“. V současně hraném druhém čtvrtfinále mezi HC Tábor A vs. HC Benešov byli úspěšní „skoropražáci“, takže na naše borce čekal do třetice Tábor, pro změnu opět „A“.

Po průběhu zápasu a výsledku  ze základní skupiny, panoval mírný optimismus, jehož správnost byla potvrzena už v průběhu první třetiny. Konečný výsledek si asi nepamatuji, ale  pravděpodobně byl dvouciferný s nulou v naší kolonce !!!!  

Takže, my Vám ty „medajle“, přivezeme !!!!!!!!!!! J 

František Holub