Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vánoční turnaj v Chomutově 2008

21. 12. 2008

Základní skupina (2x15 minut hrubého času):

HC České Budějovice - HC Děčín 4:0 (0:0, 4:0)
Branky: Matys (Silný), Pištěk (Rajzl), Matys (Masopust), Rajzl (Šafář)
Oceněný nejlepší hráč mužstva: Lukáš Matys

HC České Budějovice - HC Kadaň 5:0 (3:0, 2:0)
Branky: Masopust (Silný), Rajzl (Novák), Silný (Pinkr), Masopust (Silný), Masopust (Silný)
Oceněný nejlepší hráč mužstva: Šimon Masopust

HC České Budějovice - HC Litvínov 5:1 (2:1, 3:0)
Branky: Silný (Matys), Pištěk (tr.střílení), Masopust (Silný), Matys (Masopust), Rajzl (Pištěk)
Oceněný nejlepší hráč mužstva: Michal Silný

Semifinále (2x15 minut hrubého času):
HC České Budějovice - HC Letňany 2:2 (0:1, 2:1) - 0:1 na nájezdy
Branky: Pištěk, Silný (Masopust)
Oceněný nejlepší hráč mužstva: Teodor Pištěk

Souboj o 3. místo (3x12 minut hrubého času):
HC České Budějovice - HC Děčín 10:1 (4:0, 3:0, 3:1)
Branky: Masopust (Matys), Šafář (tr. střílení), Silný (Pinkr), Pištěk (Novák), Rajzl (Šafář), Novák (Pištěk), Matys (Masopust), Rajzl (Šafář), Matys (Silný), Matys (Pinkr)
Oceněný nejlepší hráč mužstva: Petr Rajzl

Celkové 3. místo z 8 účastníků.

Ocenění dva nejlepší hráči mužstva na turnaji: Matěj Šafář, Filip Novák

Sestava České Budějovice:
Svoboda D. - Novák, Šafář, Rajzl, Pištěk - Pinkr, Matys, Masopust, Silný

 

Kupodivu se u kluků nijak negativně neprojevila nějaká ospalost či únava z náročně 250km dlouhé cesty a na všechny soupeře v základní skupině jsme vlítli poměrně svižně. Vcelku rychle kluci pochopili taktický záměr 3-1 (3 útočníci a jeden zametač, kde tuto roli alternativně plnili Filip s Matějem a ve druhé lajně Kuba) a stínění rozbíječů před soupeřovým gólmanem v době našeho tlaku (Péťa/Šimon).
V prvním zápase jsme se přes drtivou převahu v prvním poločase nemohli střelecky prosadit a naštěstí nás Dan podržel při zaváhání obrany za bezbrankového stavu. Krátce po přestávce jsme střeleckou smůlu protrhli a prostorově výraznému brankáři (na kterém si pak vylámali zuby litvínovští i kadaňští střelci) pár gólů nasázeli. Druhé i třetí utkání byly jak výsledkem, tak obrazem hry víceméně podobné. Dál jsme se drželi hesla, že "nejlepší obrana je agresivní útok" a soupeře k ničemu nepustili. Určitým stínem zápasu s Kadaní bylo, že 3 branky jsme vstřelili velice rychle a kluky popadla klasická touha "já si dám gól", nicméně se je podařilo postupně zpět usměrnit do kolektivnějšího pojetí hry. Suma sumárum jsme základní skupinou prošli velice suverénně s výsledným skóre 14:1 (inkasovaný gól jsem neviděl opravujíc závadu na Michalově brusli).
V semifinále jsme narazili na "Hesovy letńanské 01" (viz jejich web) a ukázalo se to být naším nejtěžším utkáním. Naší hrou jsme dokázali rozbít letňanské kombinace (mnohé z nich lze mlčky obdivovat na jejich TV Letci na webu), ale určitá dostavující se únava a opravdu kvalitní soupeř byly příčinou poločasové prohry 0:1. Když jsme záhy dostali gól na 0:2, vypadalo to hodně bledě, ale opravdu bojovným výkonem jsme dokázali vyrovnat doslova dotlačeným gólem v poslední minutě. Bohužel na nájezdy Lukáš, Teo i Michal soupeřova gólmana nepokořili a výsledkem byla tedy prohra na nájezdy 0:1. V tomto zápase je kromě již zmíněného obratu ve skóre třeba pochválit i Dana (ač zrovna toto zde dělám velice nerad), který v průběhu zápasu 2 trestná střílení lapil a některé gólové šance také vyřešil s přehledem (ale druhý gól bych mu zase malinko vyčetl - rychlost, rychlost, rychlost!!!).
Zklamání v šatně po prohraném semifinále bylo obrovské, pár slziček káplo, ale přesto kluci zmobilizovali poslední zbytky sil a v souboji s Děčínem (který v druhém semifinále prohrál s Chomutovem 2:4) od první minuty nepřipustili diskusi, kam poputuje bronzová medaile. Kladem tohoto zápasu bylo, že aktivní hra plná pěkných kombinací již byla tak zažitá, že jsem tam byl v podstatě zbytečný (já vím, už slyším nejmenované vtipálky... že jsem tam byl zbytečný i předtím ...).
Závěrečné zhodnocení:
Co pamatuji, tak toto byl náš nejlepší minihokejový výkon, takto nějak by to mělo zhruba vypadat (i když chyby by se našly i dnes) - aktivní celoplošná (pozn. v minihokeji použité slovo "celoplošná" vypadá úsměvně) agresivní hra, důraz před oběma brankami a častá střelba (ale tady byly z výše vychváleného asi největší mezery, zejména v pohotovosti střelby).
Co se týče konečného výsledku, tak to jsem zklamán a pro mě osobně je to spíše neúspěch (3. místo v takto silném složení - ale sport je i o štěstí a to jsme v nájezdech neměli a prohráli tak s pozdějším vítězem celého turnaje - osobně myslím, že bychom ten Chomutov ve finále nějak silou vůle nakonec přetlačili), ale co se týče herního projevu, kolektivního pojetí a bojovnosti, tak to jsem jednoznačně potěšen!!!

Douška k vyhodnocování nejlepších hráčů:
Opravdu dnes zasluhuje pochvalu všech 9 hráčů a tak jsem se snažil "taštičky s dárkovými předměty" rozdistribuovat postupně do celého mužstva rovnoměrně. Černý Petr neocenění tak bohužel zbyl na mou "automobilovou" posádku Kuba+Dan. Kuba odehrál parádní turnaj, v roli defenzivního obránce v druhé lajně udělal pouze jednu viditelnější chybu, dokonce se postupně osmělil i do zapojování se do útočných činností, ale prostě Matěj s Filipem hráli rovněž velice dobře a byli hodně vidět. Dan to má těžké, asi byl v utkání s Letňanama náš nejlepší hráč, jako syn trenéra by ale musel být "výrazně nejlepší" (aby byla "taštička") a do finále nás prostě neposunul, takže smůla, snad to vyjde jindy...

KaSv

PS: Hlavně, že jsme porazili můj rodný Čmoudíkov, to mi udělalo radost! 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Výkon vpravdě hokejový

(Danův děda z Litvínova, 21. 12. 2008 22:48)

Musím říci, že jsem mnoho zápasů neviděl, ale hodně jsem si početl komentářů o výsledcích, ale musím konstatovat, že dnes mne celé mužstvo velmi příjemně překvapilo. Všechny zápasy ve skupině byly s výborným bruslením a napadáním, často měly akce už hokejovou myšlenku, samozřejmě všechno se nepovede, ale kluci bojovali v každém zápase až do konce. V postupu do finále jsme dostali asi nejtěžšího soupeře, se kterým jsme těsně po polovině zápasu prohrávali 0:2, ale kluci doslova zmobilizovali síly a vyrovnali v posledních vteřinách hry, že se nepovedly penalty, to se holt stává. V posledním utkání o třetí místo opět zabojovali a nepřipustili žádnou diskuzi o tom, které mužstvo je lepší. Mám pocit, že za posledních několik měsíců udělali hoši velký pokrok a za to určitě patří dík všem trenérům. Já jsem byl tentokrát velmi spokojen, přestože nakonec ten turnaj nevyhráli.
Držím palce a věřím, že ještě někdy uvidím takový parádní hokej.