Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velikonoční turnaj ve Znojmě

23. 3. 2008

Výsledky:

HC České Budějovice - HC Kometa Brno 7:1 (1:0, 3:0, 3:1)
Branky: Stauber 2, Matys, Kadlec, Rajzl, Holý, Rolínek
Asistence: Rajzl, Silný, Rolínek
Brankáři: Svoboda D. (1), Altrichter (0)

HC České Budějovice - HC Horácká Slavie Třebíč 12:3 (4:3, 3:0, 5:0)
Branky: Stauber 4, Matys 3, Silný 2, Hlaváč, Kadlec, Masopust
Asistence: Hlaváč 3, Kadlec, Stauber, SIlný, Matys
Brankáři: Svoboda D. (2), Altrichter (1)

HC České Budějovice - HC Znojemští Orli 11:9 (2:2, 5:5, 4:2)
Branky: Stauber 5, Rolínek 3, Matys, Hlaváč, Silný
Asistence: Silný, Hlaváč
Brankáři: Svoboda D. (2), Altrichter (7)
Vývoj skóre: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5, 4:5, 4:7, 8:7, 8:9, 11:9

Nejlepším útočníkem turnaje byl vyhlášen Tomáš Stauber.

Sestava České Budějovice:
Altrichter, Svoboda D. - Novák, Masopust, Hlaváč, Stauber - Pinkr, Stárek, Rolínek, Rajzl - Matys, Holý, Kadlec, Silný

 

Do prvního zápasu jsme nastoupili poněkud vlažně, asi přeci jenom ještě rozespalí a rozklepaní po dlouhé cestě (slabší kusy si dokonce na rozcvičce chlapsky trochu odplivli), nicméně naše převaha nad soupeřem (zejména bruslařská) byla viditelná a jelikož Alťák podržel mužstvo třemi vychytaným nájezdy soupeře a my naopak všechny tři nájezdy proměnili, poměrně zaslouženě jsme vyhráli. Úvod druhého zápasu byl opět trochu o podcenění (neboť v prvním zápase Znojmo nandalo Třebíči asi 23 gólů), takže jsme zpočátku dokonce i prohrávali. Pak se kluci probudili, zapnuli na vyšší rychlostní stupeň a výsledkem další bylo poměrně jasné vítězství. Finále bylo festivalem parádního otevřeného hokeje s hodně divokým výsledkem, kde průběžné skóre se přelejvalo z jedné strany na druhou. 9 inkasovaných gólů je hodně, ale gólmanům bych je pro tentokrát v podstatě nevyčítal, neboť střelecké schopnosti znojemských borců (zejména malého Pláška) byly na velmi vysoké úrovni. Naopak kluci v poli parádně zabojovali a mnohokráte dokázali šikovné útočníky soupeře včas odzbrojit ještě než se ke střele dostali. Dále jsme útočným napadáním výborně eliminovali soupeřovu účinnou zbraň z předchozích utkání a to přesné a prudké střely obránců z dálky.
Výsledný dojem z turnaje je veskrze pozitivní. Samozřejmě nelze nevidět, že k celkovému vítěztví nám pomohli zapůjčení kluci ročníku 99, ale i ostatní kluci se bojovným a KOLEKTIVNÍM výkonem (tolik přihrávek i třeba mezi dvěma obránci atd. jsem u nás ještě snad neviděl) přidali a zlatá medaile nám zaslouženě patří. Napadá mě poměrně mnoho analogií s turnajem v Německu = soustředěný, bojovný a kolektivní výkon, fandění rodičů v hledišti, celkově poklidná pohodová atmosféra v mužstvu atd...
A jelikož i naší mladší kolegové dokázali rovněž svůj turnaj vyhrát (více zde), odjížděli jsme z "Okurkového království" jako poměrně úspěšní zlatokopové :-))
Závěrem je ještě třeba zmínit i cestu domů minibusem, při které jsem chvílemi litoval, že jsem darované vycpávky do uší od pana Vaculíka nechal v trenérské kabině a po které asi řidič stráví dva dny v Třeboni v lázních Aurora, aby se dal trochu do kupy z toho blázince. Rachot kluků podporovaný šílenými absurdními bajkami Silného barona Prášila, to bylo fakt peklo :-))

KaSv

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Stauber

(Vojtěch Krcho, 31. 10. 2009 10:24)

Stauber dal za tři zápasy 11 golu i když ho nesnášim tak říkám že byl nej

V pohodě

(Vojtěch Krcho, 31. 10. 2009 10:22)

byla to paráda

Turnajová omáčka

(Rosťa Kadlec, 24. 3. 2008 18:00)

Byl to výborný turnaj se šťastným koncem pro nás,dle mého názoru naprosto zasloužený.Díky patří jak bojujícím hráčům(všech 14ti bez rozdílu věku)a hlavně rodičům za nádherné povzbuzování i za nepříznivého stavu viz se Znojmem za stavu 4:7 i sami hráči to ocenili!!!!Na druhou stranu potěší slova trenéra Znojma:PÁNOVÉ KLOBOUK DOLU!!!!!!TAKŽE JEŠTĚ JEDNOU DÍKY VŠEM.Jentak mimochodem řidič autobusu je na psychiatrii a při vyslovení jména Dan Svoboda se mu dělají mžitky před očima:):):)

Ryk byl v pohodě

(Karel Svoboda, 23. 3. 2008 11:35)

Michale,
rachot v mikrobusu byl v pohodě, já měl radost, že klucí mají radost a tvoje bajky mě rovněž zaujaly natolik, že jsme se s Vadimem nakonec přeli, zda potápěč zemřel na poranění páteře následkem pádu z vrtulníku či uhořel v tom australským pralese (asi to ještě probereme na tý závěrečný schůzi). Naopak oceňuji Tvoji schopnost zaujmout ty kluky vyprávěním zajímavých příběhů, kde Rákosníček potká Vinnetoua na Black Hillu apod. :-))
Jó a sborový pokřik "HáCé Mauntfííííld to jsme my, to jsme myyy" mi zní v uších ještě dneska...

Něco na doplnění

(Michal Dosek alias Silný, 23. 3. 2008 10:48)

Věřím že plesem zničeného trenéra Karla mohl výtězný ryk v mikrobusu drobátko škádlit(za což se mu jako iniciátor veselí omlouvám) ale věřím že měl neméně velkou radost z úspěchu. A co se týče mích hystorek tak to nebyla žádná FAKTA TO SE SKUTEČNĚ STALO.
PS:Díky všem za parádní výlet